o projekturozvoj projektuspolupráceredakcereklama


  Main Menu

Základní informace
Porovnání nákladů
Základní rozdělení
Katalog, ceník
............
Kalkulačka tepelných ztrát
Kalkulačka tepelného čerpadla
Ceny montážních prací
............
Dotace
Půjčka na tepelné čerpadlo
Reference
............
Servis na tepelné čerpadlo
Výrobci tepelné čerpadlo
............
Než začnete stavět
Tipy, rady
Technická dokumentace, návody
............
Objednávka
Vaše dotazy - naše odpovědi


Kalkulace  

Nevíte kolik Vás bude stát tepelné čerpadlo... zde si můžete spočítat tepelné ztráty Vašeho domu, dále pak přibližný výkon pro tepelné čerpadlo (kvůli státní dotaci max. 75% tepelných ztrát) a cenu zamontáž tepelného čerpadla.H.cz -> Tepelné čerpadlo -> On-line kalkulace
  Kalkulačka tepelných ztrát
Kalkulačka tepelného čerpadla
Ceny montážních prací
chcete mit takovy dum?Mám zájem o tepelné čerpadlo a chci ho nainstalovat menu_screen611_01.gifDotaz nezavazny dotaz


Ceny montážních prací

Kalkulačka zemních prací pro jednotlivé typy tepelných čerpadel:

typ VZDUCH - VZDUCH
montážní práce jsou 0,-Kč, tepelné čerpadlo je však v průměru cca o 30-40% dražší než tep. čerpadlo VODA-VODA. Při montáži je nutné brát v úvahu hlučnost větráku/větráků (55 dB) a v zime možnost zamrzání nebo tvroření silné vrtsvy ledu. V zimě dochází k poklesu tepného výkonu. Jeho využitelnost je do teplot -15 C.

typ VODA, VRT
V České republice (až na vyjímky) nejspolehlivější zdroj tepla. Vyšší montážní náklady vyvažuje dlouhá životnost vrtu, tj. 30-40 let. Cena vrtu zálží na hloubce vrtu a tvrdosti půdy. Obecně lze říci že z 10 m vrtu získáme 1 kW tepelného výkonu. Cena za 1m vrtu je cca 1000,- Kč, což zahrnuje: vrt, vystrojení vrtu, přivedení do kotelny, zasypání, utesnění a tlakovou zkoušku. Na vrty je posktytována přes server tepelne-cerpadlo.cz záruka 36 měsíců.
Při výkonu tepelného čerpadla 10kW je nutné vyhloubit 100 metrů vrtu krát 1000,- Kč, vychází na 100000,- Kč. Další ceny jsou poměrné a lze je jednoduše propočítat.

typ VODA, PLOŠNÝ VÝMĚNÍK
Výhodou toho řešení je možnost maximálního provedení montážních prací svépomocí. Je třeba vyhloubit výkop o rozměrech minimálně 2 metry hluboka výkopu a vzdálenost 3 metry od jednotlivých výkopů. Celková plocha výkopů musí být třikrát větší než celková vytápěná plocha, tj. pakliže plochu o 108 m2, musíme překopat zahradu o ploše 324 m2 šesti 18 metrů dlouhými výkopy + výkopy spojující kanály. Výkopy je možné provádět ve větší hloubce a ve větší ploše než je minimální. Nevýhodou je u výkopu o hloubce 2 metry, malý tepelný výkon a možnost zamrznutí. Pokud se ve Vaší obci chystá rekonstrukce kanalizace, nebo rozvod plynu je toto řešení ideální.
Zavedení potrubí z výkopu do kotelny a jeho proměření vychází na cca 20000,- Kč.

typ VODA-VODA, použití dvou studní
Ze všech řešení nejekonomičtější řešení. Při použití dvou studní, z nichž jedné je voda čerpána do druhé voda vypouštěna. Min. síla pramenu 0,5L/s. Opět zavedení do kotelny, proměření Vás bude stát cca 20000,- Kč.

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační, vycházejí však z praktických zkušeností našich pracovníků. Mají za cíl Vám nastínit rozložení nákladů a alternativní možnosti řešení.

<<- zpět | nahoru | další ->>

Nabídka - akce  

Pro státní a neziskové organizace nabízíme kompletní dodávku tepelných čerpadel s neomezenou kapacitou, např. pro vytápění sportovišť, nemocnic, úřadů státní zprávy a dalších prostor. Dáky státní dotaci je možní tepelné čerpadlo pořídit za 0,-. Takto je možné uspořit nemalé částky za vytápění a zefektivnit tak provoz a přispět svým chováním k ekologické politice státu.


Pro firmy  

Firmám nabízíme kompletní dodávku tepelného čerpadla. Dohodněte si schůzku s naším technikem, který Vám navrhne nejvýhodnější koncepci a vypočte předběžnou cenovou nabídku. Nadodávku tepelného čerpadla je možné získat 15% státní dotaci (podrobnosti zde).


Tepelná sestava 
Ideální tepelná sestava
  • vytápěná plocha 100 m a 10 kW ztrát
  • tepelné čerpadlo 8,1 kW = 100000,- Kč
  • 80 m vrtu = 80000,- Kč
  • bojler 200L nerez = 25000,- Kč
  • rozvody měď/plast = 35000,- Kč
  • regulace měření = 35000,- Kč
  • vše 300000,- Kč vč. DPH

  •