o projekturozvoj projektuspolupráceredakcereklama


  Main Menu

Základní informace
Porovnání nákladů
Základní rozdělení
Katalog, ceník
............
Kalkulačka tepelných ztrát
Kalkulačka tepelného čerpadla
Ceny montážních prací
............
Dotace
Půjčka na tepelné čerpadlo
Reference
............
Servis na tepelné čerpadlo
Výrobci tepelné čerpadlo
............
Než začnete stavět
Tipy, rady
Technická dokumentace, návody
............
Objednávka
Vaše dotazy - naše odpovědi


Kalkulace  

Nevíte kolik Vás bude stát tepelné čerpadlo... zde si můžete spočítat tepelné ztráty Vašeho domu, dále pak přibližný výkon pro tepelné čerpadlo (kvůli státní dotaci max. 75% tepelných ztrát) a cenu zamontáž tepelného čerpadla.H.cz -> Tepelné čerpadlo -> Základní informace
  Základní informace
Porovnání nákladů
Základní rozdělení tep. čer.
Katalog, ceník
chcete mit takovy dum?Mám zájem o tepelné čerpadlo a chci ho nainstalovat menu_screen611_01.gifDotaz nezavazny dotaz


Tepelné čerpadlo, princip, základní vlastnosti

Tepelná čerpadla se řadí mezi alternativní zdroje energie, protože umožňují odnímat teplo z okolního prostředí (vody, vzduchu nebo země), převádět ho na vyšší teplotní hladinu a následně účelně využít pro vytápění nebo ohřev teplé vody.

Tepelná čerpadla využívají několik zdrojů energie. Vzhledem ke specifickým podmínkám v okolí každé budoucí stavby je vhodné vybrat nejvhodnější typ tepelného čerpadla. Další informace o jednotlivých typech a předpokladech pro jejich využití naleznete zde.

Nutná počáteční investice ve výši přibližně 200-300 tisíc Kč je následně vyvážena velmi nízkými provozními náklady. Porovnat náklady na vytápění tepelným čerpadlem s ostatními druhy paliv si můžete v naší porovnávací tabulce provozních nákladů.

Na instalaci tepelných čerpadel lze získat státní dotaci od fondu životního postředí (SFŽP, viz. dále "Státní dotace na tepelná čerpadla"). Tuto státní dotaci Vám dokážeme zprostředkovat. Pro podání žádosti o dotaci zpracujeme požadované údaje tak, aby měla co nejvyšší pravděpodobnost schválení.

nahoru | další ->>

Nabídka - akce  

Pro státní a neziskové organizace nabízíme kompletní dodávku tepelných čerpadel s neomezenou kapacitou, např. pro vytápění sportovišť, nemocnic, úřadů státní zprávy a dalších prostor. Dáky státní dotaci je možní tepelné čerpadlo pořídit za 0,-. Takto je možné uspořit nemalé částky za vytápění a zefektivnit tak provoz a přispět svým chováním k ekologické politice státu.


Pro firmy  

Firmám nabízíme kompletní dodávku tepelného čerpadla. Dohodněte si schůzku s naším technikem, který Vám navrhne nejvýhodnější koncepci a vypočte předběžnou cenovou nabídku. Nadodávku tepelného čerpadla je možné získat 15% státní dotaci (podrobnosti zde).


Tepelná sestava 
Ideální tepelná sestava
  • vytápěná plocha 100 m a 10 kW ztrát
  • tepelné čerpadlo 8,1 kW = 100000,- Kč
  • 80 m vrtu = 80000,- Kč
  • bojler 200L nerez = 25000,- Kč
  • rozvody měď/plast = 35000,- Kč
  • regulace měření = 35000,- Kč
  • vše 300000,- Kč vč. DPH

  •